Terminal Taksi Durağı’nda çalışan Necdet Kürekçi, otogarda otobüsten inerek aracına binen müşterisini önce tek köye, hemen peşinden başka tek köye, ardindan da şehir merkezinde üç farklı adrese götürdü.

Kürekçi, her gittiği yerde elinde poşetle dönen ve sürekli telefonda konuşan kişinin hareketlerinden şüphelendi. Kürekçi, en nihayet kendisini Çankırı’ya götürmesi için kazanç teklif eden müşterisine, “Gaz yok ağabey, gaz alayım önce” diyerek akaryakıt istasyonuna gitme bahanesiyle Şehit Polis Recep Şahin Polis Merkezi’ne gitti. Karakolun önünde taksiden inen ve kapıları kilitleyen Kürekçi, polise vaziyeti anlattı.

150 BİN TL’LİK ZİYNET EŞYASI VE PARAYA EL KONULDU

Gözaltına alınan Sait A.’nın, kentte bes kişiyi telefonda bizzat kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak dolandıran şebekenin üyesi olduğu ve kuryelik yaptığı meydana çıktı. Sait A.’nın, taksiyle gittiği adreslerden aldığı toplaminda 150 bin TL’lik ziynet eşyası ve paraya el konuldu. Sait A.’nın emniyette sorgusu sürerken, kazanç ve ziynet eşyalarının sahiplerine teslim edileceği belirtildi.

EN SON GELDİĞİMİZ YERDE BİRAZ ŞÜPHELENDİM

Taksi sürücüsü Necdet Kürekçi, aracına binen kişinin tavırlarından ve konuşmalarından şüphelendiğini söyleyerek, “Önce tek köye gittik. Sonra başka tek köye ve tek kaç adrese daha. En nihayet geldiğimiz yerde belli bir süre şüphelendim. Dolaşıyordu apartman arasında falan. Akabinde elinde tek poşetle geldi. Sürekli telefonda konuşuyordu. Konuyu anladım. Sonra Çankırı’ya götürmem için güzel kazanç teklif etti. O zaman aklıma karakol geldi. Gaz alma bahanesiyle karakola çekip polise teslim ettim” dedi.

CEVAP VER