Camivasat mahallesi Gazi Caddesi 29’uncu Sokak’ta bulunan üç katlı tek apartmanda, 10 gün içinde 11 sefer yangın çıktı. Öncelikle 10 vakit evvel akım ve su saatlerinde çıkan yangında Parasal hasar alana geldi. Bu yangının ardından, binanın ayrım katlarında her gece yangın çıktı. nihayet yangın ise bu erken sabaha karşı çıktı. Yangınlar itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. hatri sayilir büyüklükte panik yaşayan üç dairede oturan 8 kişi, evlerini boşaltıp sokakta yaşamaya başladı.

Yangından kurtarabildikleri ve komşularının verdiği eşyalarla sokakta yaşamaya başladıklarını söyleyen Nuray Çiçek, “En azında tek çadır istiyoruz. Komşularımız yatak yorgan, mutfak eşyası verdiler ve sokakta tek mutfak ve yatacak yer oluşturduk. Birisi tek buçuk, birisi iki buçuk yaşında olan çocuklar hatri sayilir büyüklükte yangınların birisinde balkondan aşağı atlayarak itfaiyeciler tarafından kurtarıldı. Bu yangınların nedenini bulsunlar, meselesi çözsünler. Ya kendimize kalacak başka tek yer bulalım, veyahut mesele çözülsün ve hanemize girelim. kazanç pul istemiyoruz, yangınların nedenini bulsunlar, biz de Hanelerimizde kalmaya başlayalım. Sokakta rezil olduk. Sularımız ve elektriklerimiz kesik. Banyo yapamıyoruz ve pislik içindeyiz. Belediyemiz nerede?” dedi.

’ARTIK EVİMDE UYUMAK İSTİYORUM’

Tüm resmi kurumlara müracaat ettiklerini söyleyen apartman sakinlerinde 38 yaşında olan Arzu Topal ise, “Bize tek akım kontağından, tek kundaklamadan yangının çıktığını söylüyorlar. Öncelikle su saatleri patladı. Bodruma kıvılcım düşmüş. hatri sayilir büyüklükte yangın çıktı. Ne para, ne eşya hiçbir şey istemiyoruz. Bu yangınları durdurun. Sefil durumdayız, her tarafımız is, pislik içinde. Haneye mandal almaya çıktım. ani alevler çıktı. Kapılar kilitlendi. tek şok yaşadım, duvarlar alev alev. Ya içeride yansaydık, onu bekliyorlar? Bunun vebalini nasıl ödeyecekler? tek haftadır her vakit yangın çıkıyor ve tek haftadır artık binaya hiç giremiyoruz. Komşularımız aş getiriyor. Sefil olduk. minik çocuklarımızın psikolojileri bozuldu. bendeniz artık Hanemde uyumak istiyorum. Bu yangınlar neden oluyor?” diye konuştu.

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, “10 gündür bu binada yangınlar çıktığını biliyoruz. Yangınların çıkış sebepleri İlçe güvenlik Müdürlüğümüz tarafından titizlikle araştırılıyor. Bu mevzu hakkinda soruşturmamız ayni ritimde devam ediyor” şeklinde konuştu.

SON iki hatri sayilir büyüklükte yangin İÇİN KUNDAKLAMA İDDİASI

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ev Başkanlığı Edremit İtfaiye Gurup Amiri Mustafa Bilgiç ise şunları söyledi:

“10 vakit içinde 11 sefer yağın çıktı. Bu yangınları tutanak altına aldık. Her gece yangın çıkan binada bu gece yangın çıkmazken, erken saat 07.00 civarında hatri sayilir büyüklükte tek yangın dahada çıktı. Apartmanda çıkan nihayet iki yangının kundaklama olduğuna değin tutanaklar tuttuk ve yetkililere bildirdik. Bu sabahki yangının yatak odasındaki gardıropta bulunan elbiselerden ve ahşap kapı çerçevelerinden başladığını biliyoruz. Ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.” (DHA)

CEVAP VER