Erciş’e 10 kilometre uzaklıkta bulunan Van Gölü kıyısındaki 28 dönüm arazi, Erciş Belediyesi ve Kaymakamlığı tarafından düzen ederek Kadın ve Aile Plajı olarak hizmete açıldı.

Plajın açılışına Erciş Kaymakamı ve Belediye reis Vekili Mehmet Şirin Yaşar, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.

Plajda soyunma kabinleri, duş yerleri, hela ve çeşmeler kurulurken, vatandaşlar hizmete açılan plaj amaciyla Kaymakam Yaşar’a teşekkür etti.

Plajın açılışında konuşan Kaymakam Yaşar, alanın dahada evvel atıl vaziyette olduğunu yapılan çalışma ile Erciş’e yakışır tek plaj haline getirildiğini belirtti. Plajın haftanın üç bugünü kadınlara hizmet edeceğini belirten Yaşar, belediye araçlarının ise fiyatsız taşıma hizmet vereceğini söyledi.

Yaşar, gerçekleştirdikleri her projeyle kaza halkına hitap ettiklerini belirterek, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Projeleri sizlerle paylaştığımızda belki tek çoğunuza düş benzeri geliyordu. Çok şükür bu erken sona erdi, açılışını yapıyoruz. Ercişli kadınların bundan evvel Van Gölü’ne elemle baktığını gördüm. Belki 80 yaşında var olan teyzelerimiz var . Ömrünü deniz kenarında tüketirken, tek sefer olsun gönül rahatlığıyla denize girmediğini bilmek hiçbir idarecinin yüreğinin onay edemeyeceği tek durum. istikbal gelmez geliştirdiğimiz projelerden tek tanesini yasama geçirerek vatandaşlarımızı denizle buluşturduk. Erciş’in insanları Van Gölü ile kucaklaşacak.”

Erciş Belediyesinin hummalı çalışması neticesi yapımı tamamlanan milletçe plajında, şezlonglar, soyunma ve duş alma kabinleri, engeliler amaciyla hususi tasarim edilmiş kabinler ile yasamsal donatı alanları bulunuyor.
(DHA)

CEVAP VER