MHP’de hükümet Bahçeli’ye bayrak açarak Meral Akşener, Ümit Özdağ ve Sinan Oğan ile birlikte genel Başkanlığa aday var olan Koray Aydın, kurulacagi bildirilen tertemiz partiye katılacağını açıkladı.

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu var olan Aydın, 2019 seçimlerinde Meral Akşener’in başkanlığa adaylığını koyacağını söyledi.

Aydın’ın sözleri üstüne Küçükkaya tekrar sorarak, “Doğru anladım değil mi? Meral Akşener aday olacak…” dedi. Koray Aydın da ‘evet’ diyerek, Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener’in isimlerinin olduğu anketlerin hiç birinde Erdoğan birinci çıkamadığını belirtti.

MHP’den ayrılık konusuna da değinen Aydın, “Buna mecburi kaldım. MHP, AKP’nin içinde eriyecek” şeklinde ifadeler kullandı.

“TAYYİP BEY, AKŞENER KARŞISINDA SEÇİMİ KAZANAMAZ”

Yaklaşan seçimler ile alakalı görüşlerini açıklama eden Koray Aydın, iddialı ifadeler kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Meral Akşener karşısında gireceği evvel seçimi kaybedeceğini söyledi.

Aydın, “Herkes farkında değil, sistem değişti. Cumhurbaşkanlığı iki tura dönüştü. anne muhalefet olursanız, 1. İle yarışacak vaziyete gelmiş oluyorsunuz. AKP’nin belli tek gücü var, karşısında başka yüzde 50 bölüm var. Meral Hanım’ın halkta karşılığı olduğu kesin. Bizim kurduğumuz partiyi millet kuruyor. Bu partinin genel başkanlığı görevini Meral Hanım’a verdi. Bu işin oyun kurucuları olarak, Meral hanım aday olduğu yarışta evvel turda alınamayacağı kesin. İkinci turda da kati kazanacağını düşünüyorum, inanıyorum. En çok da dindarlardan oy alacağını düşünüyorum. Dindarlar hatri sayilir büyüklükte tek çıkış arıyor… 2002’de vaktin ruhu AKP’yi iktidar yaptı. millet doğru düzgün ismini bilmiyordu. İnsanalar artık en kıymetli varlığı var olan hürriyetin elinden alındığını söylüyorlar. ak parti seçmeninin kafası karma karışık.

Anketlere göre; bütün partiler kendisinin adayını çıkardığı halde dahi Erdoğan evvel turda seçilemiyor. İkinci tura da Akşener’in çıkacağı kati görülüyor. Bu turda Erdoğan, Akşener karşısında kazanamaz. Tayyip bey 15 senedir ülkeye hizmet ediyor. iyi yaptığı şeyleri de görmezden gelmek olmaz. ama istek eden herkesle Meral Akşener’in seçimi kazanacağına değin iddiaya girerim” dedi.

FETÖ İLE MÜCADELE

“FETÖ ile ugras en iyi bizim yapacağımızı düşünüyorum. Demokrasiyi işletirseniz, hukukun üstünlüğünü savunursanız FETÖ benzeri yapılanmalar barınamaz. ugras derine inmiyor. Biz bu konuyla alakali çok rahatız, derine ineceğiz. anne omurgasını kıracağız. Meral Hanımı da FETÖ ile mücadelede çok kararlı görüyorum. Şimdi bankaya kazanç yatırdı diye insanları mağdur ediyorlar. İyi de siz paralar yatırın diye kampanyalar düzenlediniz. Okuluna giden yurttaşı işinden atıyorsunuz, ama okullarından mezun bakanlarınız ne olacak? bunun benzeri ugras edilmez. Sözcü’ye, Cumhuriyet’e FETÖ’cü diye saldırıyorlar. anne muhalefet liderine FETÖ’cü diye saldırıyorsun. milletin gönlünde var mı bunun karşılığı? sualler çalınırken, insanların hakkı çalınırken, iktidar sesini çıkardı?

“HER KESİMDEN İNSANIN OLMASI İÇİN çaba EDİYORUZ”

Bu görevi üstlenmem amaciyla istek ve arzu vardı. Bu benim istediğim tek şey değildi. politika emekçiysim, bendeniz istemem, görev olarak görürüm. Her hayat görüşünden insan olacak. Atatürkçüler, Solcular olması amaciyla hususi çaba gösteriyoruz.”

CEVAP VER