Aksaray’da Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte var olan Fetullahçı pkk terör Örgütü/Paralel hükümet Yapılanması soruşturması kapsamında örgütün kriptolu haberleşme aracı var olan ByLock’u kullandıkları tespit edilerek yakalama kararı çıkarılan 11 kişiden 8’i gözaltına alındı.

ByLOCK KULLANDIKLARI TESPİT EDİLDİ

alinan bilgiye göre, Aksaray’da Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte var olan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün kriptolu haberleşme aracı ByLock’u kullandıkları saptanan 11 kişi ile alakalı yakalama kararı çıkarıldı.

8 ŞÜPHELİ YAKALANDI

İl güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve örgütlü Suçlarla ugras (KOM) Şubesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerden 2’sinin adreslerinde bulunmadığı, tek kişinin ise dahada evvelce FETÖ’den tutuklandığı ve cezaevinde olduğu öğrenildi.

FİRARİ iki ŞÜPHELİ ARANIYOR

Gözaltına alınan şüpheliler, Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde geçirildikleri sağlık kontrolünün derhal peşinden sorgulanmak üzere İl güvenlik Müdürlüğüne götürüldü. Firari var olan iki kişinin ise yakalanması amaciyla çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

CEVAP VER